Optymizm po turnieju Juniorek Młodszych w Brodnicy

Nasze zawodniczki w ostatni weekend brały udział w Brodnica Handball Cup 2017 (29.09-01.10.2017).

Występowały w turnieju w kategorii Juniorka Młodsza (2001/2002) i zajęły dobre 7-me miejsce w stawce 10 zespołów, lecz jednak niedosyt pozostał. Nasze zawodniczki większości były młodsze, gdyż połowę zespołu stanowią dziewczęta z roczników 2003, a nawet 2004 ! ! !

Wszystkie mecze, za wyjątkiem pojedynku z późniejszymi zwycięzcami turnieju z Kwidzyna, były bardzo wyrównane. Zmagania rozpoczęliśmy od pojedynku z dobrze znanymi nam zawodniczkami KPR ROKiS Radzymin i niestety musieliśmy przełknąć gorycz porażki, choć pogoń w drugiej połowie była godna uwagi. Wieczorne piątkowe spotkanie przyniosło wyczekiwane zwycięstwo – w pokonanym polu zostawiliśmy MKS Sambor Tczew. W sobotę przed południem rozegraliśmy dwa mecze, w pierwszymi nieznacznie ulegliśmy zespołowi AZS Koszalin, a w drugim późniejszym zwycięzcom  MTS Kwidzyn I. Jedno zwycięstwo w pierwszej fazie pozwoliło nam zająć 4 miejsce w grupie, które oznaczało możliwość gry o miejsca 5-8. Naszym przeciwnikiem w meczu półfinałowym o 5 miejsce była Marcovia Marki. W tym niezwykle wyrównanym spotkaniu więcej szczęścia miały nasze rywali i wygrały minimalnie różnicą dwóch bramek. Taki wynik powodował, iż w ostatnim naszym meczu w turnieju zagraliśmy o miejsce 7-me z zespołem CHKS Łódź. Niezwykle wyczerpane nasze zawodniczki (na turniej mogło ich pojechać jedynie 11 dziewcząt) pokazały waleczne serca i po pasjonującym meczu odniosły upragnione zwycięstwo 18:16 ! ! !

Warto też podkreślić, że zawodniczka Aleksandra Matraszek (r.2002) grająca w naszej drużynie została królem strzelców w kategorii Juniorka Młodsza, a Jula Kazubek (r.2004) najlepszą zawodniczką drużyny:-)