Złota drużyny chłopców 2006 z KS Victoria Piaseczno ! ! !

W dniach 01-03.06.2018 r. nasz najmłodszy zespół brał udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców w Buku koło Poznania.

Oto relacja trenera Zbigniewa Matraszka, który bardzo dokładnie i analitycznie opisał i ocenił turniej:

Zawody na bardzo wysokim poziomie, gdzie uczestniczyło 10 drużyn z całej Polski (UKS Trops Poddębice, UKS Szczypiorniak Ostrów Wielkopolski, KS Victoria Piaseczno, MKS Tęcza Kościan, WKS Śląsk Wrocław, Vive Kielce, KS AZS Politechnika Koszalińska, SSRIR Start Konin, KS Szczypiorniak Gniezno, UKS Spartakus Buk). System gry „każdy z każdym” spowodował, że w ciągu trzech dni Nasi Gladiatorzy musieli rozegrać niebywałą ilość dziewięciu meczów! Turniej rozpoczęliśmy od wygranej z bardzo dobrą drużyną WKS Śląsk Wrocław ( Ostatecznie ten zespół zajął w całym turnieju II miejsce!) wygrywając po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu 10-9 gdzie jeszcze 2 sekundy przed końcem był wynik remisowy, a nasz skrzydłowy Franio sekundę przed końcowym gwizdkiem zdobył bramkę na wagę zwycięstwa i jak się później okazało na wagę złota w całym turnieju. Po tej wygranej uskrzydleni zwycięstwem wygrywamy z KU AZS Politechniką Koszalińską 10-6 pomimo, że do przerwy przegrywaliśmy 5-6. Następne mecze graliśmy z MKS Tęcza Kościan 8-4; UKS Szczypiorniak Ostrów Wielkopolski 10-9 ( padł remis w regulaminowym czasie gry, ale lepiej wykonywaliśmy rzuty karne). Dobrą passę przerwał nam SSRIR Start Konin, z którym grając wyrównany mecz w końcówce meczu coś się zacięło i niestety ulegliśmy tej drużynie 8-5. Po tej porażce chcąc się liczyć w stawce medalowej nie mogliśmy pozwolić sobie już na żadną przegraną. W następnych meczach bardzo dobrze zmotywowani nasi chłopcy kolejno wygrywają z Vive Kielce 11-7, KS Szczypiorniak Gniezno 13-5 i UKS Poddębice 20-1. Ostatni mecz musieliśmy rozegrać z gospodarzem całego turnieju – drużyną UKS Spartakus Buk i w przypadku wygranej mieliśmy zająć I miejsce, a w przypadku niepowodzenia musielibyśmy zadowolić się „jedynie” brązowymi medalami (co i tak byłoby ogromnym sukcesem). Bardzo baliśmy się tego meczu, bo gospodarze grali solidną piłkę ręczną i potrafili wygrać kilka meczów z dobrymi drużynami, poza tym byli gospodarzem i mieli atut własnej hali. Przyznam, że tak zmotywowanej i dobrze grającej taktycznie drużyny jak nasza dawno nie widziałem co dało nam wygraną 18-2 ! ! !
Jako Trener jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich zawodników bo każdy z nich miał swój udział w tym sukcesie. Były też nagrody indywidualne i aż trzech naszych zawodników znalazło się w Najlepszej Siódemce Turnieju, a byli to: Szymon Cieciora, Kajtek Poniedziałek i Franio Pokusa. Nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny otrzymał Paweł Schwaizer, który w ostatnim meczu zagrał rewelacyjnie! Oliwka Domowicz otrzymała nagrodę specjalną od organizatora Turnieju.

Dziękuję zawodnikom, rodzicom za wkład w ten sukces, bo przynieśli mi w ten weekend wiele wspaniałych chwil 🙂