TOP 8 MAZOWSZA JEST NASZ ! ! !

Pierwszy sukces w tym sezonie odnotowali Młodzicy (r.2003/2004) KS Victorii Piaseczno !!!

W ostatnią niedzielę (01.10.2017) uzyskali awans do najlepszej ósemki na Mazowszu w kategorii Młodzik. Po dwóch zwycięstwach w Piasecznie oraz jednym w Płocku (wysoka wygrana z UKS Niedźwiadek Węgrów <26:11> i minimalnej porażce z Wisłą II Płock <21:19>) nadszedł czas na ostatni turniej eliminacyjny w Węgrowie. Czekały tam na nas dwa niezwykle trudne spotkania z Wisłą II Płock i Wisłą I Płock. Sytuacja była dla nas korzystna, ponieważ do awansu wystarczało nam zdobycie tylko jednego punktu, ale dużym problemem był dla nas brak w tych meczach naszego najlepszego strzelca, który w pierwszych czterech meczach rzucił niebywałe 36 bramek (średnio 9 bramek/mecz) ! ! ! Jego brak było widać w pierwszym meczu przegranym wyraźnie 24:14 z Wisłą II Płock, która w ostatecznym rozrachunku wygrała grupę z kompletem zwycięstw. Taki obrót spraw nie załamał naszych Gladiatorów, choć początek decydującego starcia z Wisłą I Płock na to nie wskazywał (5:1 dla Wisły po 6-ciu minutach). Wzięty wtedy przez trenera czas podziałał pozytywnie na naszych chłopców i na przerwę schodziliśmy przegrywając już tylko 9:7 (na zakończenie pierwszej połowy niezwykle ważnego karnego obronił nasz drugi bramkarz ! ! !) Druga połowa to już popis gry obronnej w naszym wykonaniu i nasze zwycięstwo jedną bramką stało się faktem ! ! !

Gratulacje dla wszystkich zawodników, ponieważ był to dla nich test charakteru zaliczony oceną celującą 🙂